Mollii suit
A Mollii Suit elektromos stimulációval próbálja a fájdalmakat csökkenteni, az izmokat ellazítani vagy éppen aktivizálni. A bérelhető vagy megvásárolható ruha 48 órán keresztül biztosítja az ellazult állapotot.
Bővebben
Ugyan az első kísérletek a Parkinson-kór tüneteinek enyhítését vizsgálták, az új, gél alapú technológia a jövőben segítséget nyújthat más agyi eredetű probléma esetén is, mint például a sztrók., de megoldást jelenthet ízületi problémákra is.
A gél állagú (természetes aminósavakból álló) anyag felrázva folyékonnyá válik, így az agyba juttatva képes a legszűkebb átmérőjű helyekre is eljutni. A gél képes őssejteket szállítani az agy bármely területére. Az agyban az anyag újra megszilárdul és így támogatást nyújthat az őssejtek munkájához. Az eddig elvégzett állatkísérletek során a gél képes volt a Dopamin termelő sejtek pótlására. Ezeknek a sejteknek pusztulása okozza a Parkinson-kór tüneteit.
A jelenlegi kutatás azt vizsgálta, hogy az egy alkalommal történő beavatkozással az agyba juttatható hidrogél, hogyan befolyásolja a Parkinson-kór mozgásos tünetegyüttesét (remegés, lelassulás, egyensúlyvesztés, stb) és azok milyen hosszan jelentenek pozitív változást.
A kísérleteket az Ausztrál Nemzeti Egyetem (ANU) és a Florey Neurológiai és Mentális Egészségügyi Intézmény dolgozói végzik és reménykednek benne, hogy hamarosan bebizonyosodik, hogy a vizsgált anyag és az eljárás nem jelentenek semmilyen veszélyt az emberi szervezetre, így elkezdődhetnek a klinikai kísérletek is.
A gyógyszer/gél előállítása viszonylag olcsó, ezért amint az engedélyezési folyamat lezárul, a tervek szerint nagy mennyiségben tudják majd gyártani, és így sok emberhez eljuthat.
Források: